MH
Bocskai István
11. Páncélozott Hajdúdandár
Könyvtára

A Déri Múzeum megújult állandó helytörténeti kiállításának Cívisek világa című részéhez kapcsolódóan elindította a Helyi érték portált, melyen hamarosan honlapunk, a bocskaidandar.hu is bemutatásra kerül.

A bloggal nemcsak kiállításukat kívánják kiegészíteni a virtuális térben, hanem szerteágazó témákban kívánnak helytörténeti fórumként lehetőséget biztosítani a Debrecen történetével foglalkozók és az eziránt érdeklődők összefogására. A portál blogszerű szerkezetében tematikus kategóriákba sorolva jelennek meg az írások.  Közösségteremtő céllal létrejött honlapként a múzeum munkatársainak írásai mellett teret ad más helytörténeti kutatók és műhelyek eredményeinek bemutatására is, illetve tanulmányok, személyes élmények és emlékek egyaránt megoszthatók. Távlati célja egy olyan virtuális adatbázis, amely új helytörténeti kiállítások alapjául szolgálhat.

Bővebben a blogról ITT olvashatnak.

A blog tartalma ITT böngészhető.